Teplota moře v Chorvatsku

Aktuální teplota moře v Chorvatsku pro oblasti Istrie, Kvarner, Dalmácie a přilehlé ostrovy. Teplota moře na jadranském pobřeží se v létě pohybuje nejčastěji v rozmezí 23 - 27°C. Ideálními měsíci pro dovolenou u moře jsou červenec a srpen, nejteplejší voda bývá většinou v srpnu, kdy překračuje 25°C. V červnu nejsou ještě tak vysoké teploty, aby bylo moře dostatečně prohřáté, navíc počasí v tomto období ještě není tak stálé, takže i teplota moře bývá nižší, v druhé polovině června to bývá kolem 23°C. Příjemným měsícem pro koupání bývá září, kdy má moře ještě příjemných 24°C, pláže už však nejsou tak plné jako v hlavní sezóně. Teplotní rozdíl mez severním a jižním pobřežím Chorvatska není tak velký, na severu u poloostrova Istrie je totiž hloubka moře menší, na jihu zase moře ochlazuje voda z řeky Pád a Soči.

Chorvatsko - aktuální teplota moře:

Makarska 23.7°C
Poreč 25.5°C
Split 23.1°C
Zadar 23.9°C
Pag 23.9°C
Umag 25.0°C
Krk 23.5°C
Crikvenica 23.3°C
Biograd Na Moru 24.5°C
Trogir 23.5°C
Vir 24.3°C
Vodice 24.3°C
Omiš 23.5°C
Pula 24.6°C
Dubrovnik 24.3°C

Zdroj dat: seatemperature.net

Mapa Chorvatska - Jadran

Mapa Chorvatsko

Aktuality z Chorvatska: 18.7.2022: Kvůli velkým vedrům a suchu, které panují v celé jižní Evropě, je na chorvatském poloostrově Istrie nedostatek pitné vody. Úřady tedy zakázaly od dnešního dne mytí aut, kropení ulic a trávníků a také sprchování na plážích a koupalištích. Současně vyzvaly občany i zahraniční turisty, aby vodou co nejvíce šetřili.

1.6.2022 - Startuje nová letní sezóna. V současné době nejsou žádná omezení co se týče covidu-19. Od tohoto roku si turisté, kteří cestují autem přes Slovinsko, nenalepují dálniční známku na přední sklo, ale kupují si tzv. e-vinětu (podobně jako už delší dobu v Rakousku) a to přes internet nebo na benzinové stanici, důležité je zadání správné SPZky, kterou doporučujeme při nákupu pečlivě zkontrolovat. Oficiální e-shop je k dispozici i v češtině na této adrese: evinjeta.dars.si/cs

1.7.2021 - Uběhlo pár dní a zase je všechno jinak. Až do 1. července stačily pro cestování do Chorvatska a zpět pouze občanky nebo cestovní pasy. To už teď ale neplatí. Čeští občané starší 12 let do Chorvatska mohou vstoupit, pokud disponují platným EU digitální COVID certifikátem. Výjimečně mohou doložit potvrzení o testu, očkování, nebo prodělání onemocnění COVID-19. Pokud osoba nesplňuje žádnou z výše uvedených podmínek, pak do Chorvatska může vstoupit pod podmínkou, že se na vlastní náklady nechá otestovat PCR nebo antigenním testem na COVID-19 a do doby přijetí výsledku testu je povinná strpět karanténu, které ji bude nařízena přímo na hraničním přechodu při vstupu do země. Nadále se doporučuje předem vyplnit příjezdový formulář Enter Crotia (viz níže). A nově se musí v Chorvatsku nosit roušky i venku a to tam kde nelze dodržet rozestupy min. 1,5 metru.

28.6.2021 - Od dnešního dne je Chorvatsko hodnoceno jako země s nízkým rizikem nákazy (zelená barva), cestující tedy mohou z do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení, tzn. není nutno vyplňovat Příjezdový formulář, ani absolvovat test na covid. Při cestě do Chorvatska nadále platí doporučení vyplnit před cestou Příjezdový formulář na webu entercroatia.mup.hr - urychlí se tím cesta, protože lidé s vyplněným formulářem mohou na hranicích použít koridor s označením "Enter Croatia".

18.6.2021 - Od dnešního dne mohou cestovat do Chorvatska čeští turisté bez omezení, tzn. jako před pandemií koronaviru COVID-19. V platnosti zůstává doporučení nahlásit předem svůj vstup do Chorvatska prostřednictvím formuláře na internetových stránkách entercroatia.mup.hr. Při návratu do ČR je povinnost vyplnit příjezdový formulář na stránkách plf.uzis.cz. Lidé, kteří se vracejí zpět do vlasti autobusem, vlakem nebo letadlem, musí mít ještě před zahájením cesty negativní antigenní test (ne starší než 48 hodin) nebo PCR test (ne starší než 72 hodin). Lidé, kteří se vracejí individuálně autem, musí podstoupit antigenní nebo PCR test nejpozději 5. den po návratu do ČR. Povinnost negativních testů neplatí pro očkované lidi (22 dnů po první dávce nebo 14 dnů po druhé dávce) a pro osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, obě skupiny k tomu potřebují vystavený národní certifikát vydaný alespoň v anglickém jazyce. Vyplňovat příjezdový formulář ani podstoupit covid test nemusí děti do 6 let.

Archiv novinek: 27.7.2020 - O víkendu zasáhly Chorvatsko silné bouřky doprovázené lijáky. Ty předtím potrápily už severní část Itálie, v pátek se pak přesunuly do oblíbené dovolenkové destinace, kam v létě míří statisíce Čechů. Během pár hodin spadly teploty odpoledne ze 30° jen na 19°.

Do Chorvatska začne nově od 10. července jezdit autobusy i dopravce Leo Express. Z Prahy bude vyjíždět autobus vždy v pátek v 16:00 od Hlavního nádraží, v sobotu ráno pak bude zastavovat v několika zastávkách, konkrétně v Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku, Splitu, Omiši, Baška Vodě a na Makarské. Zpáteční spoj bude vyjíždět z Makarské v sobotu v 18:00.

Od úterý 30.6. zavádí společnost Regiojet pravidelné vlakové spoje do Chorvatska, nejprve se bude jednat o tři spoje týdně - s odjezdem v úterý, pátek a v neděli. Pro velký zájem pak dopravce od 11. července bude vypravovat vlaky každý den. Vlak vyjíždí z pražského Hlavního nádraží v 17:20 hod., do chorvatské Rijeky má dorazit ráno v 8:46. Zde mají cestující možnost přesednout na návazný autobus, který je rozveze do 30 nejpopulárnějších destinací v Chorvatsku. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 590 Kč za jednu osobu. Nákup jízdenek probíhá přes e-shop Regiojetu. Tato nová forma cestování do Chorvatska může být ekonomicky zajímavá zejména pro jednotlivce, kteří by nezaplnili celé auto anebo pro lidi, kteří dávají přednost pohodlí a chtějí se vyhnout nepříjemným kolonám na hranicích mezi Chorvatskem a Slovinskem.

Podívejte se na náš facebook a napište nám jak můžeme naše stránky vylepšit!