Teplota moře v Chorvatsku

Aktuální teplota moře v Chorvatsku pro oblasti Istrie, Kvarner, Dalmácie a přilehlé ostrovy. Teplota moře na jadranském pobřeží se v létě pohybuje nejčastěji v rozmezí 23 - 27°C. Ideálními měsíci pro dovolenou u moře jsou červenec a srpen, nejteplejší voda bývá většinou v srpnu, kdy překračuje 25°C. V červnu nejsou ještě tak vysoké teploty, aby bylo moře dostatečně prohřáté, navíc počasí v tomto období ještě není tak stálé, takže i teplota moře bývá nižší, v druhé polovině června to bývá kolem 23°C. Příjemným měsícem pro koupání bývá září, kdy má moře ještě příjemných 24°C, pláže už však nejsou tak plné jako v hlavní sezóně. Teplotní rozdíl mez severním a jižním pobřežím Chorvatska není tak velký, na severu u poloostrova Istrie je totiž hloubka moře menší, na jihu zase moře ochlazuje voda z řeky Pád a Soči.

Chorvatsko - aktuální teplota moře:

Istrie - Pula 23°C
Kvarner - Rijeka, Crikvenica, Krk 23°C
Severní Dalmácie - Zadar 23°C
Střední Dalmácie - Split 24°C
Jižní Dalmácie - Dubrovník 24°C
Makarska + ostrovy Hvar, Brač 24°C

Mapa Chorvatska - Jadran

Mapa Chorvatsko

 

Aktuality z Chorvatska: 27.7.2020 - O víkendu zasáhly Chorvatsko silné bouřky doprovázené lijáky. Ty předtím potrápily už severní část Itálie, v pátek se pak přesunuly do oblíbené dovolenkové destinace, kam v létě míří statisíce Čechů. Během pár hodin spadly teploty odpoledne ze 30° jen na 19°.

Archiv novinek: Do Chorvatska začne nově od 10. července jezdit autobusy i dopravce Leo Express. Z Prahy bude vyjíždět autobus vždy v pátek v 16:00 od Hlavního nádraží, v sobotu ráno pak bude zastavovat v několika zastávkách, konkrétně v Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku, Splitu, Omiši, Baška Vodě a na Makarské. Zpáteční spoj bude vyjíždět z Makarské v sobotu v 18:00.

Od úterý 30.6. zavádí společnost Regiojet pravidelné vlakové spoje do Chorvatska, nejprve se bude jednat o tři spoje týdně - s odjezdem v úterý, pátek a v neděli. Pro velký zájem pak dopravce od 11. července bude vypravovat vlaky každý den. Vlak vyjíždí z pražského Hlavního nádraží v 17:20 hod., do chorvatské Rijeky má dorazit ráno v 8:46. Zde mají cestující možnost přesednout na návazný autobus, který je rozveze do 30 nejpopulárnějších destinací v Chorvatsku. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 590 Kč za jednu osobu. Nákup jízdenek probíhá přes e-shop Regiojetu. Tato nová forma cestování do Chorvatska může být ekonomicky zajímavá zejména pro jednotlivce, kteří by nezaplnili celé auto anebo pro lidi, kteří dávají přednost pohodlí a chtějí se vyhnout nepříjemným kolonám na hranicích mezi Chorvatskem a Slovinskem.

Podívejte se na náš facebook a napište nám jak můžeme naše stránky vylepšit!